Blog Archives

Fototapety wciąż modne

Trendy w aranżacjach wnętrz bywają najróżniejsze. Zmieniają się praktycznie z roku na rok. Modne są co raz to inne kolory i rozwiązania. Jednak pewne rzeczy są ciągle na topie, nawet pomimo upływu czasu. Należą do nich między innymi fototapety. Co to takiego? To po prostu obraz na ścianie. Umieszcza się go oczywiści w miejscu jak najbardziej odkrytym i widocznym, tak, aby nie zasłaniały go meble. To najczęściej różnego typu pejzaże. Wiele osób wybiera jednak często również motywy roślinne, zwierzęce czy architektoniczne. Doskonale nadaje się zarówno do salonu jak i sypialni. To stosunkowo niedrogi sposób na uatrakcyjnienie i urozmaicenie naszego wnętrze – stąd zapewne jego ogromna popularność. Fototapety bez problemu możemy znaleźć w marketach budowlanych. Jeśli jednak żaden wzór nie spełnia naszych wymagań – zawsze możemy zamówić coś z Internetu. Tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony – możemy nawet przesłać własną grafikę czy zdjęcie, a powstanie z tego wzór na ścianę. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Przy zastosowaniu fototapety najlepiej jest zdecydować się na minimalistyczny, skromny wystrój. Dodatki są w takim wypadku absolutnie zbędne. To ta jednak ściana ma przyciągać wzrok każdego, kto wejdzie ośrodka. Jeżeli przesadzimy z ozdobami – nasze mieszkanie będzie sprawiało wrażenie nijakiego i zaśmieconego. Dlatego też zawsze warto jest zachować po prostu zdrowy rozsądek.

Po co okno w środku?

Najnowocześniejsze projekty domów czy mieszkań niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć. Nowatorskie rozwiązania pojawiają się nie tylko przy planach biur lub pomieszczeń użytkowych. Również prywatna przestrzeń może być zaprojektowana w dość nietypowy sposób. Do częstych zabiegów można zaliczyć otwarte kuchnie czy salony połączone z przedpokojem. Jednak w wielu planach pojawia się także tak zwane wewnętrzne okno. To bardzo często alternatywa dla całkowitego otwierania pewnych pomieszczeń. Najczęściej występuje ono pomiędzy kuchnią a salonem, ewentualnie jadalnią – to już zależy od rozplanowania pomieszczeń. Okno takie umożliwia swobodne przygotowywanie posiłków kiedy mamy w domu gości, a także transport zastawy czy już gotowych dań pomiędzy kuchnią a miejscem spożywania. To więc idealne rozwiązanie dla osób towarzyskich, które cenią jednak prywatność w kuchni i nie chcą całkiem otwartych rozwiązań. Do oprawy takich okien bardzo często stosuje się drewno lub tworzywa sztuczne, jak na przykład PCV. Drewniane futryny czy plany są oczywiście bardziej eleganckie, jednak całkowicie niepraktyczne. Narażone na wilgoć i innego typu uszkodzenia łatwo mogę stracić swój świetny wygląd. Płytki natomiast sprawdzą się nawet przy intensywnym użytkowaniu, a dodatkowo nie sprawią problemów z doczyszczeniem. Okno wewnętrzne więc zyskuje sobie co raz większą popularność i bardzo często staramy się przebudować nasze wnętrze w ten sposób, aby móc je w nim umieścić.

Z chłodnej Skandynawii

Skromność i elegancja – te dwie tendencje bardzo często dominują w modzie. Szczególnie wśród osób, które pracują w różnych biurach. Jednak nie tylko. Niejednokrotnie pojawiają się również w aranżacjach naszych mieszkań. Bazuje na nich między innymi tak zwany styl skandynawski. Pozornie chłodny i ascetyczny wręcz momentami, w rzeczywistości jest niesłychanie praktyczny. Główną rolę odgrywają w nim kolory, z których najważniejsza jest biel. To ona powinna dominować w naszym mieszkaniu, zarówno jeśli chodzi o ściany jak i meble. Białe sofy, kanapy, stoliki czy nawet regały prezentują się jednak najlepiej, jeśli dodamy do nich choć odrobinę szarości. Jej udział może być naprawdę minimalny – zasłony, serwetki dywan na podłodze. Zamiast szarego równie dobrze możemy użyć brązu. Odrobina wyraźniejszego koloru również nie zaszkodzi. W dodatkach może się pojawić żółty, czerwony czy zielony. Jeżeli nie przepadamy za białym, możemy go zastąpić delikatnym kremem. Styl skandynawski to także naturalność. Stawiamy więc na dużą ilość światła i drewniane wykończenia: podłogi, futryny czy meble. Brak zbędnych dodatków sprawia, że wnętrze nie jest zagracone, przez co nas nie przytłacza. Dzięki temu każdy w takim mieszkaniu będzie czuł się miło i bezpiecznie. To doskonały pomysł nie tylko dla osób samotnych, lecz również dla całych rodzin. Jeśli więc jeszcze nie zdecydowałeś, jak ma być urządzone Twoje mieszkanie – weź taką możliwość pod uwagę.